Wybierz interesujący Cię dział:

Zabiegi na wędzidełkach

Szanowni Państwo,

Dość  często przez ortodontów i logopedów  kierowani są do Dental Point Pacjenci , którzy mają problemy z przerośniętymi wędzidełkami. Jest to złożony problem natury zarówno ortodontyczno-logopedycznej , jak i protetyczno-periodontologicznej.

Anatomicznie są to włókna tkanki łącznej łączące wyrostek zębodołowy z wargą górną, dolną lub językiem.

Przerost tych struktur często powoduje niedokrwienie i atrofię przyzębia,w konsekwencji zaniki blaszki kostnej wyrostka zębodołowego, a także częste powstawanie nieprawidłowości zębowych (wychylenia i  przemieszczenia  zębów), diastemy (przerwy) między zębami.

Przerośnięte wędzidło języka o nieprawidłowej długości może powodować problemy z mową, np. seplenienie i nieprawidłową artykulację głosek:  r, l ,d, n, sz, cz, ż, dż, może utrwalać nieprawidłowy wzorzec połykania i związane z tym problemy ortodontyczno-logopedyczne.
 

Elektrokauter Carlo de Giorgi

    
Do niedawna  wszystkie zabiegi chirurgiczne w jamie ustnej odbywały się za pomocą skalpela, co wiązało się z obfitym krwawieniem i koniecznością odraczania dalszych etapów leczenia do całkowitego wygojenia rany.


Obecnie w  Dental Point do podcinania wędzidełek używamy   noża elektrochirurgicznego Carlo de Giorgi, dzięki czemu  zabieg może być wykonywany bez żadnego nacisku i właściwie bez krwawienia, często bez konieczności zakładania szwów. Brak krwawienia umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego cięcia , co skraca do minimum czas zabiegu.  Po użyciu kautera występuje bardzo krótki czas gojenia. Elektrokauter Carlo di Giorgi nadaje się do zastosowań w większości drobnych zabiegów chirurgicznych w jamie ustnej,np. odsłanianie zębów zatrzymanych. ,korekty dziąseł w  tzw. uśmiechu dziąsłowym, korekty wrastających do ubytku brodawek dziąsłowych, odsłaniania koron zębów  w przypadku złamań poddziąsłowych itp.
 


Elektrokauter

Dental Point
ul. Wąwozowa 31
02-796 Warszawa (Kabaty)
tel.: (22) 649 18 42
tel kom.: 504 304 266
e-mail: dentalpoint@dentalpoint.pl

Godziny otwarcia:
pn. - pt. 9.00 - 20.00; sob. 9.00 - 14.00

Umów się na wizytę
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać
aktualne informacje o promocjach
podaj swój adres e-mail:

Gorące napoje, klimatyzacja, parking, leczenie bez bólu, rentgen, pantomograf, płatność kartami, tv
DENTAL POINT na Facebooku