Wybierz interesujący Cię dział:

Dziecko u dentysty

Szanowni Państwo,

W Dental Point z troską i profesjonalizmem poprowadzimy opiekę dentystyczną Państwa dzieci.

Opieka stomatologiczna nad Waszymi pociechami powinna rozpocząć się najpóźniej w wieku 2 lat.
 

Standardowo wizyty w stomatologii dziecięcej powinny się ograniczać do  profilaktyki próchnicy i instruktazu higieny jamy ustnej, doboru odpowiedniej pasty, szczoteczki , eliminacji szkodliwych nawyków zywieniowych. Niezbędnym elementem wizyt milusińskich  w Dental Point są  liczne atrakcje ,mające zmniejszyć napięcie dziecka związane z poznawaniem nowego miejsca.

Ważna jest rola rodziców w przygotowaniu psychicznym pociechy do takich wizyt. Lekarze w Dental Point zaznajomią rodziców z technikami zabaw ,które mają na celu zniwelowanie stresu dziecka podczas następnych wizyt.

Profilaktyka
 
Wszystkie działania profilaktyczne w Dental Point mają na celu zapobieganiu patologii w uzębieniu.  Konieczna jest więc własciwa  profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych oraz profilaktyka wad zgryzu.

Profilaktyka i leczenie wad zgryzu
 
Często wady zgryzu u dzieci są spowodowane nieprawidłowymi nawykami. Należą do nich np. ssanie smoczka lub kciuka, przetrwały niemowlęcy model przełykania. Nieprawidłowy rozwój szczęk może też być spowodowany zbyt wczesnym usunięciem zębów mlecznych np. z powodu próchnicy lub nawet oddychaniem dziecka przez usta  z powodu przerostu migdałka gardłowego czy też z powodu częstych infekcji dróg oddechowych.

W Dental Point lekarze stomatolodzy wychwycą takie zagrożenia i skierują do ortodonty. Oczywiście skuteczność leczenia jest tym większa ,im szybciej zostanie zdiagnozowana wada zgryzu i rozpoczęte jej korygowanie. Najpierw mogą to być odpowiednie ćwiczenia np. połykania.  Leczenie ortodontyczne w Dental Point do 11-13 roku życia specjalista ortodonta prowadzi  aparatami ruchomymi. Są to kolorowe płytki , które dzieci noszą po szkole  i na noc . Po 12-14 r.ż. zaleca się aparaty stałe, ale wówczas często konieczne jest również leczenie chirurgiczne ze wskazań ortodontycznych.


Profilaktyka próchnicy
 
  Lakierowanie zębów

Jest to pokrywanie wszystkich powierzchni zębów lakierem fluorowym. Jest to zabieg zupełnie bezpieczny i bezbolesny dla dziecka. Lakier nanosi się pędzelkiem, zabieg trwa krótko i jest dobrze znoszony przez dzieci. Fluor wzmacnia szkliwo zęba i zabezpiecza przed próchnicą. Powinien być powtarzany co 3-6 m-cy.

  Lakowanie zębów

Polega na pokrywaniu powierzchni żujących zębów trzonowych mlecznych, oraz  trzonowców i przedtrzonowców stałych specjalnym lakiem szczelinowym zawierającym fluor i spłycającym bruzdy na powierzchni zęba .Zabezpieczenie głębokich bruzd jest tak ważne ze względu na to , że w bruzdach grubośc szkliwa jest najmniejsza i tu najłatwiej może dojść do ataku próchnicy. Lakujemy zęby zdrowe, nie objęte próchnicą. Należy kontrolowac szczelność laku  co 6 m-cy i uzupełniac go w miarę potrzeby. Jest to również zabieg bezbolesny i krótkotrwały, bezstresowy dla małego pacjenta.

Szczególnym przypadkiem jest lakowanie z poszerzeniem bruzd,  gdy w szczelinach pojawiła się niestety powierzchowna próchnica.Oczyszczenie tych przestrzeni wymaga już użycia wiertła, dlatego tak wazne jest prawidłowe szczotkowanie zębów. Niestety sprawność manualna małego pacjenta pozostawia w tym okresie wiele do zyczenia. Konieczna jest stała, codzienna  kontrola rodzicielska w tym zakresie.

Lakowanie zabezpiecza zęby przed próchnicą i eliminuje konieczność leczenia i zakładania wypełnień!!!

   Lapisowanie zębów mlecznych

Tę metodę stosuje się wówczas , gdy większa część zęba jest już zaatakowana próchnicą i nie ma możliwości założenia wypełnienia. Ząb taki wysyca się solami srebra, co powoduje jego ściemnienie, ale zatrzymuje postęp próchnicy. Zabieg powtarza się trzy razy w odstępach tygodniowych, a potem przerwa 3 m-ce i znów, aż do wypadnięcia zęba. Proces ten zapobiega przedwczesnej ekstrakcji mleczaka, co mogłoby skutkowac zaburzeniem wyrzynania zębów stałych i powstaniem wady zgryzu.

Leczenie zębów mlecznych

Naszym małym Pacjentom proponujemy wypełnienia kolorowe Twinky Star firmy  VOCO lub tradycyjne wypełnienia kompozytowe w kolorze zębów. Lekarze w Dental Point dokładają wszelkich starań, aby wizyta dziecka przebiegła w miłej atmosferze i w miarę bezstresowo. Na koniec zawsze czeka NAGRODA!

Dental Point
ul. Wąwozowa 31
02-796 Warszawa (Kabaty)
tel.: (22) 649 18 42
tel kom.: 504 304 266
e-mail: dentalpoint@dentalpoint.pl

Godziny otwarcia:
pn. - pt. 9.00 - 20.00; sob. 9.00 - 14.00

Umów się na wizytę
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać
aktualne informacje o promocjach
podaj swój adres e-mail:

Gorące napoje, klimatyzacja, parking, leczenie bez bólu, rentgen, pantomograf, płatność kartami, tv
DENTAL POINT na Facebooku