Wybierz interesujący Cię dział:

Stomatologia estetyczna

Szanowni Państwo,

Ten dział stomatologii łączy w sobie kilka innych dziedzin stomatologii w celu poprawienia estetyki uśmiechu .
Piękny uśmiech nie tylko jest naszą wizytówką, ale również wpływa na wzrost samooceny, co przekłada się na naszą pewność siebie  i radość życia. Dzięki temu jesteśmy postrzegani  przez innych ,jako osoby interesujące i atrakcyjne. Bezsprzecznie pomaga to w karierze zawodowej , a także mnoży sukcesy w życiu osobistym.
 

Droga do pięknego uśmiechu w Dental Point

 

Pierwsza wizyta Dental Point polega na ocenie ogólnej kondycji zdrowia jamy ustnej Pacjenta, ocenie wstępnej estetyki, dokładnej diagnostyce i opracowaniu kompleksowego planu leczenia  zgodnie z oczekiwaniami estetycznymi Pacjenta  (więcej: Pakiet powitalny)
 
Diagnostyka

Zwykle na tej wizycie wykonujemy cyfrowe, przeglądowe zdjęcie panoramiczne zębów Pacjenta (czasem również zdjęcie cefalometryczne), które po chwili dokładnie omawiamy wraz z nim na ekranie  monitora. (więcej: Diagnostyka)

Przyglądamy się szczególnie uważnie zębom mądrości , których wczesna ekstrakcja może zapobiec późniejszym stłoczeniom i konieczności prostowania zębów aparatem ortodontycznym. (więcej: Zęby mądrości).

Następnym etapem przygotowawczym jest usuwanie przebarwień i osadów nazębnych.
 
Profesjonalny zabieg czyszczenia zębów:

Składa się z następujących etapów:
usunięcie kamienia nad- i poddziąsłowego z powierzchni zębów i ich korzeni za pomocą skalera ultradźwiękowego (tzw. scaling)

Skaler ultradźwiękowy do zdejmowania kamienia nazębnego

  piaskowanie - czyli usuniecie osadów i powierzchownych przebarwień z powierzchni zębów za pomocą piaskarki stomatologicznej(wodorowęglan sodowy używany do tej czynności ma właściwości polerujące, odkażające i wybielające, co poprawia wygląd i kondycję zarówno zębów, jak i przyzębia.

Piaskarka stomatologiczna do zdejmowania osadów nazębnych

  polerowanie zębów (polishing) za pomocą gumek (lub szczoteczek) i past do profilaktyki
  czyszczenie przestrzeni międzyzębowych paseczkami  do profilaktyki(elementy strippingu zapobiegające stłoczstan uzębienia pod kątem ortodontycznymeniom i krzywieniu się zębów)
  fluoryzacja (lakierowanie  zębów)- fluor wzmacnia szkliwo zębów, zapobiegając próchnicy
  instruktaż higieny jamy ustnej

Regularnie , co 6 miesięcy, wykonywane oczyszczanie zębów pozwala usunąć osady i przebarwienia, co obok poprawy kondycji dziąseł, czyni zęby wyraźnie bielszymi

Konsultacja ortodontyczna

Po wykonaniu w Dental Point  pantomogramu i cefalogramu oraz badania klinicznego mawiamy z Pacjentem stan uzębienia pod kątem ortodontycznym, obecność zębów nadliczbowych, stłoczeń, innych nieprawidłowości zębowych (zęby obrócone, przechylone), wady zgryzu i możliwość ich poprawienia zwracając uwagę zarówno na wskazania kliniczne, jak i oczekiwania estetyczne Pacjenta. (więcej: Ortodoncja)

Wybielanie zębów

Opis rewelacyjnego systemu ZOOM-jedynego systemu, który daje Pacjentowi GWARANCJĘ ORYGINALNOŚCI PREPARATU - znajdą Państwo w dziale Wybielanie zębów.

Poruszenie  tego tematu  z zachowaniem  powyższej kolejności ma olbrzymie znaczenie, ponieważ  przed poprawą estetyki za pomocą  leczenia protetycznego (korony estetyczne, mosty, wysokoestetyczne licówki ceramiczne, czy poprawa kształtu zębów lub zamknięcie diastem materiałami kompozytowymi ) najczęściej wymaga podniesienia poziomu estetyki uśmiechu poprzez wybielenie zębów. Po rozjaśnieniu zębów  estetyczne uzupełnienia protetyczne możemy wykonać w harmonii z nowym , jasniejszym odcieniem uzębienia.

Zachowanie powyższej kolejności ma ogromne znaczenie o tyle, ze w odróżnieniu od zębów , uzupełnienia protetyczne nie poddają się wybielaniu, więc na tym etapie możemy utracić bezpowrotnie jedyną szansę podniesienia estetyki  naszego uśmiechu!!!

Korekta kształtu zębów

a) Korekta kształtu zębów materiałami kompozycyjnymi
Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji wysokoestetycznych  nanokompozytów  jesteśmy w stanie zmienić Państwa uśmiech poprzez zamykanie diastem(szpar między zębami) i zmianę kształtu zębów przez anatomiczną odbudowę i wykonanie licówek kompozytowych.

b) Korekta kształtu zębów uzupełnieniami protetycznymi
Dzięki tej metodzie możemy uzyskać niepowtarzalne i najlepsze efekty  estetyczne. Wykonujemy prace typu:
  licówki ceramiczne ?pokrywanie przebarwień, zmiana kształtu, zamykanie diastem
  wysokoestetyczne  korony pełnoceramiczne
  uzupełnienia typu olany, Finlay

Uzupełnienie braku zębów przy pomocy implantów (więcej: Implantologia)

Przykład procedury estetycznej to wyprostowanie zębów, wybielenie zębów i wykonanie licówek ceramicznych.

Dental Point
ul. Wąwozowa 31
02-796 Warszawa (Kabaty)
tel.: (22) 649 18 42
tel kom.: 504 304 266
e-mail: dentalpoint@dentalpoint.pl

Godziny otwarcia:
pn. - pt. 9.00 - 20.00; sob. 9.00 - 14.00

Umów się na wizytę
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać
aktualne informacje o promocjach
podaj swój adres e-mail:

Gorące napoje, klimatyzacja, parking, leczenie bez bólu, rentgen, pantomograf, płatność kartami, tv
DENTAL POINT na Facebooku