Wybierz interesujący Cię dział:

Protetyka

Szanowni Państwo,

Szanowni Państwo zapraszamy do wykonania wysokiej jakości uzupełnień protetycznych w Dental Point.  
 
 

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?
      
Protetyka jest działem stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem brakujących pojedynczych zębów, grup zębów lub utraconych tkanek zębów. Utrata nawet pojedynczego zęba ma negatywny wpływ na funkcję co najmniej trzech zębów sąsiadujących z luką.

Czy warto uzupełnić brakujący ząb/zęby?
 
 
W pełnym łuku zębowym każdy ząb ma swoje miejsce. W odpowiedni sposób kontaktuje się z zębem z lewej i z prawej strony, a także z zębem przeciwstawnym.

Zęby w takim ustawieniu tworzą tzw. triady , co zapewnia stabilność i brak przemieszczania się  Brak nawet jednego zęba doprowadza do zachwiania równowagi. Doprowadza to do negatywnych zmian będących wynikiem nie uzupełnienia brakujących zębów (zęby sąsiadujące z luką przechylają się w jej kierunku, ząb przeciwstawny wysuwa się w kierunku luki, osłabia to utrzymanie zębów w kości, doprowadza do rozchwiania i ich utraty).

Konsekwencją  pozostawienia braków zębowych, oprócz zaników kości, jest utrata młodzieńczego wyglądu, zapadanie się policzków, powstanie nowych zmarszczek mimicznych i problemy czynnościowe związane z żuciem pokarmów i trawieniem, co może rzutować negatywnie na pracę pozostałych narządów wewnętrznych i ogólne zdrowie pacjenta.
 
Długie zwlekanie z uzupełnieniem brakującego zęba może doprowadzić do sytuacji ,kiedy leczenie protetyczne nie będzie już możliwe bez długotrwałych i kosztownych , wcześniejszych procedur ortodontyczno-chirurgicznych włącznie z implantologią.
 
Dlatego zachęcamy Państwa do wczesnego leczenia braków zębowych. Protetyka jest również środkiem do poprawienia własnego wyglądu,   pięknego uśmiechu, pewności siebie ,otwartości w kontaktach z innymi i w konsekwencji do poprawy jakości swojego życia.
 

Co Państwu proponujemy?


Obecnie nowoczesna protetyka wiaże się z minimalną preparacją twardych  tkanek zębów wykorzystując w pełni możliwości tzw. adhezji. W Centrum Stomatologii Dental Point  szeroko wykorzystujemy możliwości adhezyjne nowoczesnych kompozytów i odbudowy brakujących zębów z udziałem włókien szklanych, przy  maksymalnym oszczędzaniu tkanek zębów i odbudowie tkanek utraconych np. w wyniku złamań, starcia itp. 
Jeśli to tylko możliwe , w Dental Point proponujemy Państwu zawsze w pierwszej kolejności rozwiązania protetyczne oparte na nowoczesnych procedurach adhezyjnych np.:
 
 licówki porcelanowe - wiecej
 korony trzyćwierciowe - więcej
 endokorony-więcej
 nakłady (onlay)i wkłady (inlay) - więcej
 mosty na włóknach szklanych - więcej
 
Oprócz poprawy estetyki twarzy, poprzez odtworzenie pełnego pięknego uśmiechu, który zawsze poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie, odbudowa utraconych zębów przywraca:
 
 Prawidłową funkcje żucia pokarmów, (co wpływa na stan całego układu pokarmowego)
 Prawidłową wymowę (braki zębów mogą powodować seplenienie, niewyraźną wymowę)
 Prawidłową funkcję stawu skroniowo - żuchwowego (braki zębowe mogą doprowadzić do poważnych schorzeń stawu, co objawia się m.in. silnymi bólami głowy
 
W  Centrum  Stomatologii  oferujemy pełen zakres usług protetycznych, jak protezy ruchome całkowite, częściowe, szkieletowe i szynoprotezy kombinowane prace protetyczne z wykorzystaniem elementów retencyjnych (zamki, rygle,dzięki tym elementom możemy wykluczyć nie lubiane przez pacjentów klamry i ciernie na zębach), korony porcelanowe tradycyjne (atrakcyjne cenowo) oraz wysokoestetyczne korony pełnoceramiczne np. LAVA(15 lat gwarancji na podbudowę), mosty tradycyjne i pełnoceramiczne (a także na włóknach szklanych ), licówki porcelanowe(również te bez szlifowania zębów), prace protetyczne na implantach.

Dlaczego w Dental Point?

 

 

Każdy Pacjent, który podejmuje w Centrum Stomatologii Dental Point leczenie protetyczne ma wykonane  zdjecie pantomograficzne oraz ma przeprowadzoną   analizę warunków zwarciowych. Często okazuje się ,ze aby wykonać 2-3 punktowe uzupełnienie protetyczne ,najpierw konieczna jest rekonstrukcja  i podniesienie wysokości zwarcia u pacjenta . Niedopatrzenie  lub  pominięcie tego punktu rehabilitacji  zgryzu przez niedoświadczonego  lekarza   prowadzi do utrwalenia nieprawidłowości ,które Pacjent nabywał latami poprzez  utratę kolejnych zębów, rozsuwanie i pochylanie się następnych, tworzenie się  diastem i trem, zaniki kostne, kieszonki itd. W konsekwencji wynik  leczenia protetycznego może być bardzo odległy od oczekiwań Pacjenta ,mało satysfakcjonujący dla lekarza i  daleki od pojęcia prawidłowej rehabilitacji okluzji. 

Podsumowanie

Zapraszamy  Państwa do wykonywania uzupełnień protetycznych w Centrum Stomatologii Dental Point.

Nasze atuty?

Doswiadczenie lekarza  prowadzącego w Dental Point daje gwarancję dobrze wykonanej pracy. Współpraca z najlepszymi laboratoriami w Warszawie gwarantuje jakość i pełnię estetyki oraz satysfakcję pacjenta. Kameralność placówki daje pewnośc dobrej komunikacji między lekarzami. W Dental Point pacjent jest leczony kompleksowo, bo staramy się dzielić w zespole swoją wiedzą zdobywaną regularnie na szkoleniach i sympozjach. Naszą  ambicją i pasją jest udzielenie odpowiedzi na każde nurtujące Państwa pytanie.  Doskonałe wyposażenie w nowoczesny sprzęt jest nam bardzo pomocne w pracy.
 
Spełnienie Państwa oczekiwań jest naszym priorytetem.
Zapraszamy serdecznie

Uwaga!!! Teraz nowa Promocja na 5!!!
 

  Konsultacja implantologiczna 0 zł (cena regularna 50 zł)
  Plan leczenia z kosztorysem 0zł (cena regularna 150 zł)
  Wyciski i modele diagnostyczne 0 zł (cena regularna 100 zł)
  Znieczulenia do zabiegów protetycznych 0 zł (cena regularna 20-30 zł)
  Zdjęcie panoramiczne do konsultacji teraz tylko 50 zł (cena regularna 80 zł)

Promocja ograniczona w czasie-szczegóły telefonicznie lub na miejscu

Dental Point
ul. Wąwozowa 31
02-796 Warszawa (Kabaty)
tel.: (22) 649 18 42
tel kom.: 504 304 266
e-mail: dentalpoint@dentalpoint.pl

Godziny otwarcia:
pn. - pt. 9.00 - 20.00; sob. 9.00 - 14.00

Umów się na wizytę
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać
aktualne informacje o promocjach
podaj swój adres e-mail:

Gorące napoje, klimatyzacja, parking, leczenie bez bólu, rentgen, pantomograf, płatność kartami, tv
DENTAL POINT na Facebooku