Wybierz interesujący Cię dział:

Wybielanie zębów

W naszym Centrum Dental Point możemy Państwu zaoferować następujące rodzaje wybielania:

  Gabinetowe
 
Jest to całkowicie bezpieczna dla szkliwa zębów, a zarazem jedna z najbardziej efektywnych i najszybszych metod wybielania.Polega ona na zastosowaniu aktywnego chemicznie zelu na powierzchnie wybielanych zębów, po wcześniejszym zabezpieczeniu śluzówki jamy ustnej oraz dziąseł barierą z tzw. płynnego koferdamu.Mogą Państwo uzyskać hollywoodzki uśmiech w ciągu 30-60 minut. Jest to metoda nie wymagająca użycia lampy do naświetlania preparatu.(Preparaty : Opalescence Xtra Boost , Bianco)

  Nakładkowe
 
Kolejna, zupełnie bezpieczna dla zębów metoda wybielania, żelem o niższej zawartości składnika aktywnego. Pacjent po wybraniu tej metody ma pobrane wyciski uzębienia. Nastepnie w Laboratorium są wykonywane indywidualnie dla każdego Pacjenta i sciśle dopasowane do kształtu Państwa zębów winylowe miękkie nakładki do wybielania (tzw. szyny).Metoda ta wymaga od Państwa nieco cierpliwości, gdyż codziennie wieczorem należy wprowadzić nieco zelu do nakładek i założyć na zęby na noc.

Najlepsze rezultaty uzyskuje się po 7-14 aplikacjach .Jest to nieuciążliwe wybielanie w domu.Rezultaty są bardzo dobre. W Dental Point czasem z wybielaniem zębów żywych ,wykorzystujemy te metodę do równoległego jednoczasowego rozjaśnienia zębów martwych. Plusem metody nakładkowej jest dla Państwa to, iż po zakończeniu wybielania ,szyny mogą Państwo wykorzystać do przeprowadzania domowej fluoryzacji zębów lub ponownego wybielenia zębów np. po 2 -3 latach redukując znacznie koszty powtórnego zabiegu. Dzięki tej technice można wybielić nawet bardzo przebarwione zęby.

Na utrzymanie się rezultatu wybielania zębów istotny wpływ ma dieta-bogata w kawę, mocną herbatę,, czerwone wino, ciemne soki owocowe i niektóre warzywa po 2-3 latach spowoduje ponowne ściemnienie zębów ,lecz mimo wszystko kolor pozostanie jaśniejszy od wyjściowego, a ponowne podbielenie jest już duzo łatwiejsze (2-3 aplikacje) i dzięki posiadanym przez Państwa nakładkom - duzo mniej kosztowne.
 
Stosujemy preparaty:
- Opalescence
- Nite White - polecany przez lekarzy z Dental Point
- Bianco

Wybielanie zębów lampą ZOOM Advanced Power


Jest to najnowszy system. Daje świetne rezultaty w ciągu 30-45 min.Jest to amerykański sprawdzony, bezpieczny system opracowany przez znaną firmę Discus Dental. Jak zwykle zabieg powinien zostać poprzedzony oczyszczeniem zębów z kamienia i osadów(najlepiej na kilka dni przed wybielaniem. Zabieg rozpoczyna się zabezpieczenim błony sluzowej i dziąseł pacjenta za pomocą płynnego koferdamu (bariera dziąsłowa) i odpowiednich wałeczków. Następnie aplikujemy na powierzchnie Państwa zębów specjalny zel ,którego działanie aktywujemy i wzmacniamy światłem lampy ZOOM Advanced Power. Metoda ta daje o ok. 30% lepszy rezultat i wieksza trwałość w porównaniu do tradycyjnej metody nakładkowej.


Wybielanie zębów martwych


Jest to metoda rozjaśniania zębów , które sciemniały z powodu przeprowadzonego w przeszłości leczenia endodontycznego(kanałowego). Metoda polega na założeniu do wnętrza komory zęba wkładki z zelem wybielającymnp. Opalescence Endo 35% w odstepach 3-5 dni Az do uzyskania pożądanego koloru 
 

Co powoduje przebarwienia zębów
 

Skaler ultradźwiękowy
 

  zmiany spowodowane wiekiem
  spożywanie barwiących substancji (kawa, herbata, cola, tytoń)
  urazy
  degeneracja nerwów
  zmiany pochodzenia genetycznego
  zażywanie tetracyklin lub nadmiernej ilości fluoru podczas kształtowania się uzębienia
 

Piaskarka stomatologiczna

 

Jakie są przeciwskazania do wybielania?
 

  próchnica zębów
  choroby przyzębia
  duża komora zęba
  ciąża, karmienie piersią
  duża nadwrażliwość zębów

Czy ten proces jest bezpieczny?


TAK! Badania kliniczne dowodzą, że wybielanie zębów przy użyciu nadtlenku karbamidu lub nadtlenku wodoru pod opieką stomatologa jest bezpieczne dla zębów i dziąseł.

 

Czy są jakieś skutki uboczne?


Niektórzy pacjenci skarża się na nadwrażliwość zębów na zimno w trakcie leczenia. Te objawy jednak znikają w ciągu 1-3 dni po przerwaniu lub skończeniu kuracji.

 

Czy efekt będzie trwały?

 

U osób zachowujących normalną higienę jamu ustnej wybielanie zębów jest trwałe tak jak każdy zabieg stomatologizny. Wybielane zęby mogą ciemnieć po kilku latach od zabiegu, lecz powrót ciemnej barwy jest nieznaczny i zależy od wpływu substancji przebarwiających zęby np. tytoniu, kawy. 


Dlaczego właśnie w Dental Point?
 

Doświadczenie i wiedza lekarzy z naszego Centrum pozwalają nam dobrać indywidualnie optymalny dla każdego z Państwa system wybielający. Polecane w Dental Point preparaty do wybielania zawierają poatentowany związek chemiczny tzw. amorficzny fosforan wapnia,jedyną sustancję, która wzmacnia szkliwo zębów podczas wybielania, co powoduje, że zabiegi w naszym Centrum spełniają najwyższe kryteria bezpieczeństwa. Szczególnie system ZOOM charakteryzuje się najwyższymi standardami w tej dziedzinie,ponieważ oprócz zawartości w zelu ww.substancji ACP, posiada jeszcze zabezpieczenie 100%ORYGINALNOŚCI preparatu. Firma Discus Dental rozwiązała to w ten sposób, że do uruchomienia lampy ZOOM potrzebna jest specjalna nasadka z elektronicznym chipem, którą można zakupic tylko wraz z oryginalnym zelem wybielającym. Inne konkurencyjne systemy nie posiadają tego zabezpieczenia, toteż Pacjent nigdy nie może być pewien, że ma na zębach oryginalny zel danego systemu.

TYLKO ZOOM daje Państwu taką Gwarancję i związane z tym bezpieczeństwo!!!

Dental Point
ul. Wąwozowa 31
02-796 Warszawa (Kabaty)
tel.: (22) 649 18 42
tel kom.: 504 304 266
e-mail: dentalpoint@dentalpoint.pl

Godziny otwarcia:
pn. - pt. 9.00 - 20.00; sob. 9.00 - 14.00

Umów się na wizytę
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać
aktualne informacje o promocjach
podaj swój adres e-mail:

Gorące napoje, klimatyzacja, parking, leczenie bez bólu, rentgen, pantomograf, płatność kartami, tv
DENTAL POINT na Facebooku