Wybierz interesujący Cię dział:

Korony pełnoceramiczne i inlaye

Szanowni Państwo,

W Dental Point z przyjemnością możemy Państwu zaproponować kilka rodzajów koron porcelanowych w zależności od  wymagań estetycznych i innych potrzeb.  Są to korony porcelanowe złożone ? na podbudowie z metalu szlachetnego lub na podbudowie standardowej oraz korony pełnoceramiczne-All-in-ceram.

Korony porcelanowe złożone
 
Podbudowę , czyli pierwszą wewnetrzną warstwę stanowi metal (szlachetny np. złoto lub nieszlachetny) a warstwę zewnętrzną stanowi porcelana. Dla Pacjenta ta korona wygląda ładnie, a jej zaletą jest niewątpliwie niewysoki koszt wykonania.
 
Korony pełnoceramiczne All-in-ceram
 
Również mamy tu dla Państwa kilka rozwiązań:

1. Korony Lava - zbudowane są z warstwy wewnętrznej bardzo twardej porcelany i z warstwy zewnętrznej ? porcelany kosmetycznej. Producent daje 15 lat gwarancji na podbudowę.

2. Korony Prettau są jednowarstwowe-w całości zbudowane z cyrkonu, bardzo odporne na uszkodzenia.

3. Korony E-max bardzo kosmetyczne, świetnie imitujące naturalne tkanki zęba.

Oczywiście w wyborze odpowiedniego rodzaju uzupełnienia i podjęciu decyzji co do zasadności i formy leczenia protetycznego zawsze mogą Państwo liczyć na pomoc lekarza prowadzącego w  Dental Point.

W przypadku, kiedy Pacjent utraci tkanki zęba w  ilości , która jeszcze nie stanowi wskazania do wykonania korony porcelanowej, ale na odbudowę zachowawczą kompozytem jest już za późno, możemy w Dental Point zaproponować Państwu inlaye.

Inlay/Onlay

Są to uzupełnienia protetyczne stanowiące rodzaj wypełnienia zęba , ale wykonywane ?nie z ręki? przez lekarza stomatologa w gabinecie , tylko przez technika w laboratorium wg wskazówek lekarza. Najpierw w gabinecie lekarz wykonuje  całą skrupulatną procedurę protetyczną , polegającą na przygotowaniu zęba filarowego przez jego preparację i pobraniu precyzyjnego wycisku .Tego typu uzupełnienia mogą mieć mniejszy (inlay)  lub większy (onlay, overlay) zasięg i mogą być wykonane z róznych materiałów np. złoto, porcelana, bardzo twardy kompozyt lub innych w zależności od wskazań.  Uzupełnienie po powrocie z laboratorium jest odpowiednio przez lekarza stomatologa  przygotowane  i zacementowane w ubytku u Pacjenta. Taka technika daje większą szczelność tych uzupełnień i większą ich trwałość,a także wierniejsze odwzorowanie powierzchni zęba , lepsze dopasowanie do powierzchni okluzyjnej zęba antagonisty i powierzchni stycznych  zębów  sąsiadujących.W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z lekarzem prowadzącym z Dental Point.

Dental Point
ul. Wąwozowa 31
02-796 Warszawa (Kabaty)
tel.: (22) 649 18 42
tel kom.: 504 304 266
e-mail: dentalpoint@dentalpoint.pl

Godziny otwarcia:
pn. - pt. 9.00 - 20.00; sob. 9.00 - 14.00

Umów się na wizytę
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać
aktualne informacje o promocjach
podaj swój adres e-mail:

Gorące napoje, klimatyzacja, parking, leczenie bez bólu, rentgen, pantomograf, płatność kartami, tv
DENTAL POINT na Facebooku